Facebook Instagram LinkedIn YouTube
   
SZKOLENIA

MAKIJAŻ PERMANENTNY
Szkolenia z dofinansowaniem zobacz szczegóły

Makijaż permanentny - szkolenie indywidualne kluczem do sukcesu

Makijaż permanentny - szkolenie indywidualne kluczem do sukcesu

Nowe kursy i szkolenia w branży PMU (permanent make-up) wyrastają jak grzyby po deszczu. Do wyboru są kilkugodzinne kursy wprowadzające lub poświęcone konkretnym metodom, jedno- i kilkudniowe szkolenia w mniejszych lub większych grupach, a nawet roczne szkoły. Jednak w dziedzinie tak złożonej jak makijaż permanentny szkolenie indywidualne to zdecydowanie najlepsza opcja. Dlaczego? O tym poniżej.

Mikropigmentacja to złożone zagadnienie, wymagające zarówno rozległej wiedzy teoretycznej, jak i mnóstwa praktyki. Wykonywania makijażu permanentnego nie da się nauczyć w kilka godzin. Po pierwsze dlatego, że oprócz posiadania podstawowych umiejętności dobrze jest znać rozmaite metody mikropigmentacji – a tych wraz z rozwojem branży pojawia się coraz więcej. Po drugie dlatego, że każdy przypadek jest inny.
Makijaż permanentny to dziś nie tylko sposób, by poczuć się piękniejszą. Niejednokrotnie klientka staje się właściwie pacjentką, która potrzebuje wsparcia po przebytej chorobie i dla której zabieg mikropigmentacji to niemalże być albo nie być.
Jak więc widzisz, aby zostać linergistką, należy podejść do sprawy poważnie i wybrać możliwie najlepszą formę nauki.
A najlepiej jest uczyć się od… najlepszych. I najlepiej, kiedy ci najlepsi są do Twojej pełnej dyspozycji. To właśnie zapewnia Ci spersonalizowane szkolenie z doświadczonym praktykiem. Dlaczego jeszcze warto wybrać indywidualne szkolenie z makijażu permanentnego?

Spersonalizowane podejście

Podczas szkolenia indywidualnego pracujesz ze szkoleniowcem jeden na jeden, a więc cała jego uwaga skupiona jest na Tobie. Możesz na bieżąco zadawać pytania i rozwiewać wątpliwości. Możesz obserwować szkoleniowca demonstrującego poszczególne etapy zabiegów bez obaw, że czegoś nie zauważysz, bo ktoś Ci zasłoni albo Cię zagada – a powtórki nie będzie, bo czasu mało. I wreszcie, kiedy sama uczysz się wykonywać zabiegi, indywidualny trener bacznie obserwuje Twoje ruchy, nie rozpraszając się innymi osobami. Otrzymujesz więc dokładne informacje zwrotne, wiesz, co zrobiłaś dobrze, a co następnym razem poprawić.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Skoro już o zabiegach mowa, warto wiedzieć, ile godzin wybranego szkolenia przewidziano na część praktyczną i w jaki sposób ona przebiega.
Bywa, że większość programu to sucha teoria, a potem uczestnicy przyglądają się tylko, jak trener przeprowadza zabieg. Takich kursów unikaj jak ognia – za wiele się nie nauczysz. Zdarza się też, że owszem, możesz sama wykonać zabieg na modelce – ale zwróć uwagę, czy na tej samej modelce nie będzie pracował ktoś jeszcze. Aby szkolenie było skuteczne, modelek powinno być tyle samo co uczestników. A tak właśnie jest zawsze w przypadku szkolenia indywidualnego. Po wstępie teoretycznym i demonstracji szkoleniowca przechodzisz więc do działania i to wtedy zaczyna się prawdziwa nauka. Pracujesz z modelkami, które są de facto Twoimi pierwszymi klientkami, a trener nadzoruje zabieg, podpowiada i czuwa nad bezpieczeństwem. Również pod okiem szkoleniowca zdajesz egzamin – praktyczny, a jakże! Ale jesteś do niego dobrze przygotowana, bo masz za sobą tyle praktyki,
ile potrzebujesz.

Elastyczny program

Szkolenie indywidualne, podobnie jak szkolenia grupowe, przebiega zgodnie z założonym wcześniej programem. Różnica jest jednak taka, że kiedy jesteś jedyną uczestniczką, możesz zawsze poprosić szkoleniowca o powtórne wyjaśnienie, zgłębienie tematu, który Cię wyjątkowo zainteresował,
czy też o ponowne zademonstrowanie jakiejś czynności. Nie musicie się sztywno trzymać programu – oczywiście w ramach zdrowego rozsądku,
bo jednak ważne, abyś zrealizowała założenia kursu.

Mikropigmentacja bez tajemnic

Podczas szkolenia Twój trener wprowadza Cię w świat makijażu permanentnego, poznajesz dzięki niemu całe zaplecze, a także nawiązujesz nowe, cenne znajomości. Nie siedzisz w sali szkoleniowej z grupą innych kursantów, lecz poznajesz realne warunki, w jakich wykonuje się zabiegi. Obserwując szkoleniowca przy pracy i samodzielnie pracując z modelkami, uczysz się rozmawiać z klientką, dbać o nią, rozpoznawać jej potrzeby
i budować zaufanie. A musisz pamiętać, że umiejętności interpersonalne są w tym zawodzie równie ważne, co pewność i fach w ręku. I jest to znowu coś, czego nie nauczysz się, słuchając wykładu – tutaj także liczy się głównie praktyka.

Siła doświadczenia

Nie ukrywajmy: doświadczenia w tej branży nie zastąpi po prostu nic. Setki godzin spędzone na obserwacji czy wykonywaniu zabiegów w sztucznych warunkach szkolenia nie dadzą Ci tyle, co samodzielna praktyka „na żywym organizmie” i możliwość dopytania doświadczonego praktyka, który niejedno już widział i z niejednym musiał się mierzyć. Ja sama w ciągu 20 lat wykonywania makijażu permanentnego uzbierałam tyle pouczających historii, wyciągnęłam tyle wniosków na przyszłość, dowiedziałam się tyle o sobie, o klientkach, o rynku i całej branży… że mogę się tym dzielić do końca świata i dzień dłużej. I tak też robię, więc żadne pytanie nie jest mi straszne – od takich dotyczących stricte mikropigmentacji, przez prowadzenie własnego salonu, aż po radzenie sobie z najróżniejszymi trudnymi sytuacjami.

Mentor na przyszłość

Pracując indywidualnie ze szkoleniowcem, zyskujesz tak naprawdę mentora na przyszłość. Po tylu godzinach wspólnej pracy Twój trener zna Cię już dość dobrze, zdążył Ci opowiedzieć, co działa, a co nie, i jak się zachować w różnych sytuacjach, ale nigdy nie przewidzicie wszystkiego. Dopiero po zdanym egzaminie, kiedy zaczniesz sama pozyskiwać klientki i samodzielnie wykonywać zabiegi, w Twojej głowie zrodzi się całe mnóstwo pytań
i wątpliwości. I wtedy mentor to prawdziwe złoto! Dlatego ja swoim kursantkom oferuję wsparcie również po szkoleniu.
Oznacza to, że po ukończeniu indywidualnego szkolenia jeszcze przez dwa miesiące możesz do mnie dzwonić (w zakresie, który uzgadniamy podczas szkolenia), a ja odpowiem Ci na pytania i udzielę porad. W dużych grupach nie jest to możliwe, bo przez jakiś czas po zakończeniu kursu trener
nie robiłby nic innego, tylko odbierał telefony od byłych uczestników :)  A ja jestem do dyspozycji jeszcze na długo po szkoleniu – po dwumiesięcznym „okresie ochronnym” oferuję także płatne konsultacje, które przebiegają sprawnie i skutecznie, bo już dobrze się znamy i wiemy, czego od siebie wzajemnie oczekiwać.

Kameralność, swoboda i luz

Na koniec kwestia może nieco mniej ważna, a jednak jakże sprzyjająca skutecznej nauce: na szkoleniu indywidualnym po prostu nikt Ci nie przeszkadza, a ze swoim szkoleniowcem masz luźną, bezpośrednią relację. Nie musisz się na nikogo oglądać, nikt nie zadaje pytań, które dla Ciebie są zbędne, idziesz własnym tokiem oraz tempem, w pełni skupiając się na nauce i działaniu. A szkoleniowiec jest tylko dla Ciebie i pomaga Ci przejść przez ten proces, służąc wiedzą, radą i doświadczeniem oraz zapewniając dobrą atmosferę – bo żebyś mogła się czegoś nauczyć, musisz się czuć pewnie
i swobodnie. I o to właśnie dba podczas szkoleń Twój trener – czyli ja :) 

Joanna Peplak

Zamów
Zostaw swoje dane i pobierz ofertę. Skontaktujemy się z Tobą.
Zostań modelką podczas szkolenia
Sprawdź terminy sprawdź

REKOMENDACJE

Poprzednia rekomendacja

Czas szkolenia był wspaniały, aż żal kończyć . Dzięki Pani Asi przekonałam się ze droga która chce podążać jest właściwa. Cieszę się bardzo, ze miałam przyjemność Was poznać dziewczyny !Jesteście fantastyczne:) Dziękuje za wiedzę, motywacje oraz za wspaniałe emocje, które z Wami doświadczałam. 
Luiza Żuchlińska
Asia to właściwy człowiek na właściwym miejscu ! Szkolenie indywidualne, to coś czego potrzebuje każdy, kto wchodzi w świat PMU i teraz już to wiem. Jestem zachwycona szkoleniem. Asia ma ogromną wiedzę i bardzo dostępnie i w przyjemny sposób przekazuje ją na szkoleniu.
Wszystko jest dopracowane i dograne, wspaniała asystentka dba o detale. Czułam się zaopiekowana od samego początku
Alicja Staszewska - Witek
Miałam przyjemność uczestniczyć w indywidualnym szkoleniu u Asi i z całego serca polecam! Asia to trener z sercem na dłoni. Krok po kroku pomaga odkryć świat PMU. Żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi i każda wątpliwość jest rozwiana. Szkolenie odbywa się w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. I co istotne w nauce jest bardzo dużo praktyki. Makijaże wychodzące spod jej ręki to mistrzostwo! Dzięki Asiu i napewno do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!
Katarzyna Grzegorczuk
Szkolenie dopasowane do moich potrzeb, świetna organizacja pracy. Ćwiczenia tylko na modelkach. Przyjazna atmosfera! Sama Joanna to charyzmatyczna, ciepła osoba z dużymi pokładami cierpliwości . Gorąco polecam!
Aleksandra Musiał
To magiczne miejsce. Jeśli kiedy kolwiek przyjdzie Ci do głowy aby zainwestować dobrze swoje pieniadze w doszkalanie i wlasny rozwój to To miejsce jest idealne. Dlaczego ?Ja właśnie skończyłam taki kurs doszkalajacy...Indywidualny i teraz mogę powiedzieć, że to było najlepsze co mogłam zrobić. Pani Asia to wyjątkowa osoba... długo przeprowadza wywiad z kursantem aby móc jak najlepiej dopasować trening do kursanta; Mi Pani Asia poświęciła wiele uwagi i czasu... każda jej krytyką jak i pochwała była na wagę złota. Kazdy problem był rozwiazywany od samego początku aż do końca...mnostwo pytan, mnostwo informacji a przede wszystkim mila atmosfera, ktora pomagala skupic sie na nauce.
Małgosia Bielecka
Dziękuje Ci Asiu za ten czas, czas praktyki czas wiedzy, czas cierpliwości, czas wskazówek. Szkolenie indywidualne z Tobą to przyjemność jaką doznałam, dlaczego? Bo miałam okazję poznać bardzo dobrego specjalistę PMU z otwartą głową (podziwiam Cię) Jesteś bardzo dobrym, wymagającym nauczycielem, co sobie cenie ,i najlepszym. Będę ten czas wspominać jak najlepiej i z uśmiechem na twarzy. 
Katarzyna Szczepańska
Niedawno ukonczylam 10 dniowe szkolenie u Joanny Peplak i jestem z niego bardzo zadowolona . Wszystko bylo swietnie zorganizowane,
wiedza teoretyczna i praktyczna zostala mi przekazana w taki sposob, że z zaciekawieniem chcialo sie sluchac i pracowac wiecej i wiecej.
Szczerze polecam, kazdemu kto marzy by poznac swiat makijazu permanentnego i chce zaczac dzialac w branzy ale rowniez tym ktorzy potrzebuja sie doszkolic by czuc sie pewniej i osiagnac najwyzszy poziom w swojej pracy 
Eliza Kamińska
Nie znam osoby o większym doświadczeniu w PMU niż Asia. Jestem nauczycielem i wykładowcą wiec dla mnie liczy się rzetelność w przekazaniu informacji - zarówno pod względem merytorycznym jak i praktycznym. Asia to profesjonalistka i perfekcjonistka w każdym calu! I Ktokolwiek chce zrobić pierwszy krok w branży PMU musi do niej trafić ! Ma bardzo bogatą wiedzę i umie ją przystępnie przekazać ,a jej ciekawych opowieści o rożnych przypadkach z jakimi miała do czynienia ,słucha się z otwartą buzią - w końcu robi to pół życia. Poza tym to energetyczna i pozytywnie nastawiona do ludzi osoba, z ogromna pasja do tego co robi. Fajna babka z niej. Serdecznie polecam !
Agnieszka Bień
Następna rekomendacja
zobacz na mapie