Facebook Instagram LinkedIn YouTube
   
SZKOLENIA

MAKIJAŻ PERMANENTNY
Szkolenia z dofinansowaniem zobacz szczegóły

Linergistka - kto to taki i czym się zajmuje

Linergistka - kto to taki i czym się zajmuje

Zabiegi makijażu permanentnego na stałe już zagościły wśród usług oferowanych w wielu salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Branża ta wciąż się rozwija i profesjonalizuje, powstaje też coraz więcej metod mikropigmentacji.
Nic więc dziwnego, że już od kilkunastu lat na rynku działają osoby specjalizujące się wyłącznie w wykonywaniu trwałego makijażu. Mowa oczywiście o linergistkach. Jeśli i Tobie marzy się zgłębienie tajników mikropigmentacji, sprawdź, jakie cechy powinna mieć idealna kandydatka na linergistkę.

Kim jest linergistka?

Linergistka to osoba (jak wskazuje polska nazwa tej profesji – zazwyczaj kobieta, choć funkcjonuje też rzadziej spotykana forma męska: linergista) zawodowo zajmującą się wykonywaniem makijażu permanentnego. W literaturze i internecie można się też natknąć na spolszczoną wersję tego określenia: lingerystka.
Zabiegi mikropigmentacji wymagają użycia specyficznych narzędzi, a także wysokich umiejętności technicznych. Jednocześnie wciąż nie ma sprecyzowanych przepisów dotyczących ich wykonywania. Choć więc na ogół uważa się je za domenę kosmetyczek, to aby mieć pewność, że makijaż zostanie wykonany na najwyższym poziomie, niepowodującym zagrożenia dla zdrowia i urody, warto skorzystać z usług profesjonalnej linergistki, specjalizującej się w konkretnej technice lub typie zabiegów. Doświadczenie i wiedza osoby wykonującej zabieg są szczególnie istotne zwłaszcza dlatego, że usługi polegające na implementacji barwników pod naskórek to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin kosmetologii, wymagająca gruntownego przeszkolenia, ciągłego dokształcania się i ogromnej praktyki.

Czym się cechuje profesjonalna linergistka?

Wykwalifikowana linergistka powinna mieć zarówno kompetencje typowe dla osób wykonujących zawody usługowe, jak i specyficzne dla branży kosmetologicznej. Są to przede wszystkim następujące cechy i umiejętności:
• Szeroka wiedza interdyscyplinarna (m.in. medyczna) oraz z zakresu kosmetologii – makijaż permanentny to dziedzina leżąca na pograniczu kosmetologii i medycyny. Profesjonalna linergistka powinna więc dysponować komplementarną wiedzą z zakresu dermatologii czy chirurgii, ale też doboru odpowiednich barwników oraz intensywności makijażu do typu urody i kształtu twarzy. W związku z ciągłym rozwojem technologii, materiałów
i metod makijażu permanentnego linergistka musi też wciąż poszerzać i aktualizować swoją wiedzę.
• Zmysł artystyczny, zdolności manualne i wyczucie kolorystyczne – nauka tego zawodu obejmuje m.in. rysunek wstępny, modelowanie rysów
i niwelowanie asymetrii oraz profesjonalną analizę kolorystyczną.
• Cierpliwość, precyzja, umiejętność koncentracji i zamiłowanie do perfekcji – osoba przychodząca na zabieg makijażu permanentnego obdarza kosmetyczkę zaufaniem. Powierza jej zarówno swój wygląd zewnętrzny, jak i zdrowie. Nie ma tu więc miejsca na żadne niedociągnięcia
czy drogi na skróty. Każdy makijaż powinien być dopracowany, wystylizowany i wykonany absolutnie perfekcyjnie.
• Kompetencje interpersonalneumiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z klientem oraz trafne odczytywanie jego wymagań i oczekiwań – coraz więcej kobiet życzy sobie, aby makijaż permanentny wyglądał naturalnie, nie był przerysowany,
a to wymaga od linergistki odpowiedniego wyczucia, a także prawidłowego rozpoznania potrzeb klientki podczas wstępnego wywiadu przeprowadzanego przed zabiegiem.
• Wyczucie, otwartość i empatia – każda z osób chcących poddać się zabiegowi ma inną osobowość oraz wyobrażenia na temat końcowego efektu makijażu. Niejednokrotnie wizja ta odbiega od wizji piękna i naturalności, jaką ma linergistka. Dlatego wykonanie makijażu jest bardzo często kompromisem wypracowanym podczas rozmowy wstępnej między obiema stronami relacji.
Czasami faza ta bywa nawet trudniejsza od przeprowadzenia zabiegu.

Mimo że zawód linergistki funkcjonuje na polskim rynku kosmetologicznym stosunkowo niedługo, istnieją już profesjonalne, wysokiej jakości szkolenia przygotowujące kosmetyczki do jego wykonywania. Kryteria, jakie należy spełnić, aby móc świadczyć usługi makijażu permanentnego, są wyśrubowane, dzięki czemu klientki mogą mieć pewność, że zabieg przebiegnie w bezpiecznych warunkach, a efekt będzie jak najbardziej zgodny z ich oczekiwaniami.

Joanna Peplak

Zamów
Zostaw swoje dane i pobierz ofertę. Skontaktujemy się z Tobą.
Zostań modelką podczas szkolenia
Sprawdź terminy sprawdź

REKOMENDACJE

Poprzednia rekomendacja

Czas szkolenia był wspaniały, aż żal kończyć . Dzięki Pani Asi przekonałam się ze droga która chce podążać jest właściwa. Cieszę się bardzo, ze miałam przyjemność Was poznać dziewczyny !Jesteście fantastyczne:) Dziękuje za wiedzę, motywacje oraz za wspaniałe emocje, które z Wami doświadczałam. 
Luiza Żuchlińska
Asia to właściwy człowiek na właściwym miejscu ! Szkolenie indywidualne, to coś czego potrzebuje każdy, kto wchodzi w świat PMU i teraz już to wiem. Jestem zachwycona szkoleniem. Asia ma ogromną wiedzę i bardzo dostępnie i w przyjemny sposób przekazuje ją na szkoleniu.
Wszystko jest dopracowane i dograne, wspaniała asystentka dba o detale. Czułam się zaopiekowana od samego początku
Alicja Staszewska - Witek
Miałam przyjemność uczestniczyć w indywidualnym szkoleniu u Asi i z całego serca polecam! Asia to trener z sercem na dłoni. Krok po kroku pomaga odkryć świat PMU. Żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi i każda wątpliwość jest rozwiana. Szkolenie odbywa się w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. I co istotne w nauce jest bardzo dużo praktyki. Makijaże wychodzące spod jej ręki to mistrzostwo! Dzięki Asiu i napewno do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!
Katarzyna Grzegorczuk
Szkolenie dopasowane do moich potrzeb, świetna organizacja pracy. Ćwiczenia tylko na modelkach. Przyjazna atmosfera! Sama Joanna to charyzmatyczna, ciepła osoba z dużymi pokładami cierpliwości . Gorąco polecam!
Aleksandra Musiał
To magiczne miejsce. Jeśli kiedy kolwiek przyjdzie Ci do głowy aby zainwestować dobrze swoje pieniadze w doszkalanie i wlasny rozwój to To miejsce jest idealne. Dlaczego ?Ja właśnie skończyłam taki kurs doszkalajacy...Indywidualny i teraz mogę powiedzieć, że to było najlepsze co mogłam zrobić. Pani Asia to wyjątkowa osoba... długo przeprowadza wywiad z kursantem aby móc jak najlepiej dopasować trening do kursanta; Mi Pani Asia poświęciła wiele uwagi i czasu... każda jej krytyką jak i pochwała była na wagę złota. Kazdy problem był rozwiazywany od samego początku aż do końca...mnostwo pytan, mnostwo informacji a przede wszystkim mila atmosfera, ktora pomagala skupic sie na nauce.
Małgosia Bielecka
Dziękuje Ci Asiu za ten czas, czas praktyki czas wiedzy, czas cierpliwości, czas wskazówek. Szkolenie indywidualne z Tobą to przyjemność jaką doznałam, dlaczego? Bo miałam okazję poznać bardzo dobrego specjalistę PMU z otwartą głową (podziwiam Cię) Jesteś bardzo dobrym, wymagającym nauczycielem, co sobie cenie ,i najlepszym. Będę ten czas wspominać jak najlepiej i z uśmiechem na twarzy. 
Katarzyna Szczepańska
Niedawno ukonczylam 10 dniowe szkolenie u Joanny Peplak i jestem z niego bardzo zadowolona . Wszystko bylo swietnie zorganizowane,
wiedza teoretyczna i praktyczna zostala mi przekazana w taki sposob, że z zaciekawieniem chcialo sie sluchac i pracowac wiecej i wiecej.
Szczerze polecam, kazdemu kto marzy by poznac swiat makijazu permanentnego i chce zaczac dzialac w branzy ale rowniez tym ktorzy potrzebuja sie doszkolic by czuc sie pewniej i osiagnac najwyzszy poziom w swojej pracy 
Eliza Kamińska
Nie znam osoby o większym doświadczeniu w PMU niż Asia. Jestem nauczycielem i wykładowcą wiec dla mnie liczy się rzetelność w przekazaniu informacji - zarówno pod względem merytorycznym jak i praktycznym. Asia to profesjonalistka i perfekcjonistka w każdym calu! I Ktokolwiek chce zrobić pierwszy krok w branży PMU musi do niej trafić ! Ma bardzo bogatą wiedzę i umie ją przystępnie przekazać ,a jej ciekawych opowieści o rożnych przypadkach z jakimi miała do czynienia ,słucha się z otwartą buzią - w końcu robi to pół życia. Poza tym to energetyczna i pozytywnie nastawiona do ludzi osoba, z ogromna pasja do tego co robi. Fajna babka z niej. Serdecznie polecam !
Agnieszka Bień
Następna rekomendacja
zobacz na mapie