Facebook Instagram LinkedIn YouTube
   
SZKOLENIA

MAKIJAŻ PERMANENTNY
Szkolenia z dofinansowaniem zobacz szczegóły

Estetycznie czy medycznie - rodzaje makijażu permanentnego

Estetycznie czy medycznie - rodzaje makijażu permanentnego

Makijaż permanentny kojarzy się powszechnie z trwałym podkreśleniem ust, oczu albo brwi. A po co się go wykonuje? Najprostsza odpowiedź: dla wygody i lepszego wyglądu. Owszem, ale nie tylko o to chodzi. W rzeczywistości bowiem makijaż permanentny niejedno ma oblicze – i niejedno zastosowanie, o czym przekonujemy w dzisiejszym artykule.

Chociaż makijaż permanentny może się kojarzyć z urodową fanaberią, tak naprawdę jego zastosowanie jest bardzo szerokie i wychodzi daleko poza proste zabiegi kosmetologiczne. Jakie więc są rodzaje makijażu permanentnego i w jakich przypadkach wykorzystuje się każdy z nich?
Najprościej zabiegi makijażu permanentnego podzielić można na te o charakterze medycznym oraz estetycznym.

Makijaż medyczny

Makijaż medyczny stanowi jeden z rodzajów makijażu korygującego trwałego i jest określany również mianem pigmentacji medycznej. To proces korygowania urody lub zmian przy użyciu specjalnych technik – polega na maskowaniu, ukrywaniu, niwelowaniu mankamentów powstałych w wyniku przebytych chorób, urazów czy wypadków.
Z zabiegów tego typu mogą korzystać na przykład osoby borykające się z utratą włosów z powodu łysienia plackowatego, trichotillomanii lub po przebytej chemioterapii. Makijaż medyczny poleca się także pacjentom cierpiącym na deformacje warg z powodu rozszczepu wargi lub podniebienia, wirusa opryszczki pospolitej czy wirusa liszaja zakaźnego. Może on również stanowić metodę niwelowania blizn powypadkowych, oparzeniowych, pooperacyjnych czy powstałych w wyniku laseroterapii.
W powyższych sytuacjach (jak również w wielu innych) zabiegi korygujące przynoszą efekt nie tylko w postaci lepszego wyglądu. Zniwelowanie mankamentów urody przekłada się bowiem także na wzrost samooceny pacjenta, poprawiając jego samopoczucie, a to z kolei może sprzyjać procesowi zdrowienia.

Makijaż korygujący w ujęciu kosmetycznym

To właśnie ten rodzaj pigmentacji nazywamy potocznie makijażem permanentnym.
Podobnie jak w przypadku makijażu medycznego są to zabiegi o charakterze inwazyjnym, jednak natury przede wszystkim kosmetycznej, estetycznej, upiększającej. Makijaż permanentny jest formą tatuażu, wykonywanego najczęściej na twarzy. Od tatuażu tradycyjnego odróżnia go jednak roślinne lub mineralne, a nie chemiczne pochodzenie barwników, a także głębokość ich aplikacji – w przypadku makijażu jest ona dużo płytsza. Cała procedura odbywa się w miejscowym znieczuleniu, a wprowadzane za pomocą sterylnej igły pigmenty są metabolicznie obojętne oraz hipoalergiczne, dzięki czemu zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Zadaniem makijażu permanentnego jest korekta wyglądu, mająca na celu przywrócenie mu naturalności lub jego uatrakcyjnienie za pomocą profesjonalnego sprzętu kosmetycznego. Teoretycznie można go wykonać na całym ciele. W praktyce jednak okolice najczęściej poddawane tego rodzaju zabiegom to usta, górna i dolna powieka oraz brwi.
Makijaż ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w sposób naturalny zaakcentować swoją urodę. Dzięki niemu można optycznie powiększyć usta i nadać im odpowiednią barwę, stworzyć perfekcyjny kształt brwi, podkreślić oprawę oczu. Zabieg ten pozwala skorygować asymetrie, nierówność konturów brwi lub ust, podkreślić wyraz oczu, a nawet zamaskować przebarwienia i defekty skóry. Makijaż permanentny jest bardzo wygodnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem, gdyż nie zmywa się i nie rozmazuje.
Warto dodać, że z zabiegów tego rodzaju korzystają nie tylko kobiety chcące podkreślić swoją urodę bez konieczności codziennego wykonywania i poprawiania make-upu. Makijaż permanentny to również świetne rozwiązanie na przykład dla sportowców, trenerów fitnessu i osób często korzystających z pływalni, które chcą zachować piękny wygląd nawet wtedy, gdy intensywnie się pocą lub właśnie pokonują trzydziestą długość basenu. Bywa on także wybawieniem dla kobiet mających wady wzroku lub problem z drżeniem dłoni, a chcących mieć idealne, wolne od smug łuki brwiowe, kreski na powiekach lub kontury ust.

Pigmentacja estetyczna i medyczna przeplatają się wzajemnie i wciąż się rozwijają. O ile w tej pierwszej dziedzinie pierwszoplanową rolę odgrywają walory estetyczne, o tyle w pigmentacji medycznej mamy do czynienia z dużo szerszym spektrum korzyści. Niezależnie jednak od rodzaju makijaż permanentny stanowi niezwykle użyteczną gałąź kosmetologii, która odkrywa przed nami coraz to nowsze możliwości korekty wyglądu.

Joanna Peplak

Zamów
Zostaw swoje dane i pobierz ofertę. Skontaktujemy się z Tobą.
Zostań modelką podczas szkolenia
Sprawdź terminy sprawdź

REKOMENDACJE

Poprzednia rekomendacja

Czas szkolenia był wspaniały, aż żal kończyć . Dzięki Pani Asi przekonałam się ze droga która chce podążać jest właściwa. Cieszę się bardzo, ze miałam przyjemność Was poznać dziewczyny !Jesteście fantastyczne:) Dziękuje za wiedzę, motywacje oraz za wspaniałe emocje, które z Wami doświadczałam. 
Luiza Żuchlińska
Asia to właściwy człowiek na właściwym miejscu ! Szkolenie indywidualne, to coś czego potrzebuje każdy, kto wchodzi w świat PMU i teraz już to wiem. Jestem zachwycona szkoleniem. Asia ma ogromną wiedzę i bardzo dostępnie i w przyjemny sposób przekazuje ją na szkoleniu.
Wszystko jest dopracowane i dograne, wspaniała asystentka dba o detale. Czułam się zaopiekowana od samego początku
Alicja Staszewska - Witek
Miałam przyjemność uczestniczyć w indywidualnym szkoleniu u Asi i z całego serca polecam! Asia to trener z sercem na dłoni. Krok po kroku pomaga odkryć świat PMU. Żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi i każda wątpliwość jest rozwiana. Szkolenie odbywa się w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. I co istotne w nauce jest bardzo dużo praktyki. Makijaże wychodzące spod jej ręki to mistrzostwo! Dzięki Asiu i napewno do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!
Katarzyna Grzegorczuk
Szkolenie dopasowane do moich potrzeb, świetna organizacja pracy. Ćwiczenia tylko na modelkach. Przyjazna atmosfera! Sama Joanna to charyzmatyczna, ciepła osoba z dużymi pokładami cierpliwości . Gorąco polecam!
Aleksandra Musiał
To magiczne miejsce. Jeśli kiedy kolwiek przyjdzie Ci do głowy aby zainwestować dobrze swoje pieniadze w doszkalanie i wlasny rozwój to To miejsce jest idealne. Dlaczego ?Ja właśnie skończyłam taki kurs doszkalajacy...Indywidualny i teraz mogę powiedzieć, że to było najlepsze co mogłam zrobić. Pani Asia to wyjątkowa osoba... długo przeprowadza wywiad z kursantem aby móc jak najlepiej dopasować trening do kursanta; Mi Pani Asia poświęciła wiele uwagi i czasu... każda jej krytyką jak i pochwała była na wagę złota. Kazdy problem był rozwiazywany od samego początku aż do końca...mnostwo pytan, mnostwo informacji a przede wszystkim mila atmosfera, ktora pomagala skupic sie na nauce.
Małgosia Bielecka
Dziękuje Ci Asiu za ten czas, czas praktyki czas wiedzy, czas cierpliwości, czas wskazówek. Szkolenie indywidualne z Tobą to przyjemność jaką doznałam, dlaczego? Bo miałam okazję poznać bardzo dobrego specjalistę PMU z otwartą głową (podziwiam Cię) Jesteś bardzo dobrym, wymagającym nauczycielem, co sobie cenie ,i najlepszym. Będę ten czas wspominać jak najlepiej i z uśmiechem na twarzy. 
Katarzyna Szczepańska
Niedawno ukonczylam 10 dniowe szkolenie u Joanny Peplak i jestem z niego bardzo zadowolona . Wszystko bylo swietnie zorganizowane,
wiedza teoretyczna i praktyczna zostala mi przekazana w taki sposob, że z zaciekawieniem chcialo sie sluchac i pracowac wiecej i wiecej.
Szczerze polecam, kazdemu kto marzy by poznac swiat makijazu permanentnego i chce zaczac dzialac w branzy ale rowniez tym ktorzy potrzebuja sie doszkolic by czuc sie pewniej i osiagnac najwyzszy poziom w swojej pracy 
Eliza Kamińska
Nie znam osoby o większym doświadczeniu w PMU niż Asia. Jestem nauczycielem i wykładowcą wiec dla mnie liczy się rzetelność w przekazaniu informacji - zarówno pod względem merytorycznym jak i praktycznym. Asia to profesjonalistka i perfekcjonistka w każdym calu! I Ktokolwiek chce zrobić pierwszy krok w branży PMU musi do niej trafić ! Ma bardzo bogatą wiedzę i umie ją przystępnie przekazać ,a jej ciekawych opowieści o rożnych przypadkach z jakimi miała do czynienia ,słucha się z otwartą buzią - w końcu robi to pół życia. Poza tym to energetyczna i pozytywnie nastawiona do ludzi osoba, z ogromna pasja do tego co robi. Fajna babka z niej. Serdecznie polecam !
Agnieszka Bień
Następna rekomendacja
zobacz na mapie